Salih Çelik’e Ziyaret

Salih Çelik’e Ziyaret

10.01.2011 Pazartesi günü Genel Başkan Ertekin ENGİN ve Genel Sekreter Vedat Ali İNAM Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih ÇELİK\’i makamında ziyaret etmişlerdir.

Ziyarette Genel Başkan Ertekin ENGİN özetle \” Öncelikle ziyaretimizi kabulünüzden dolayı şahsım, yönetim kurulu üyelerim , ve Derneğimizin asli unsuru olan üyelerim adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Eğitim Sistemimizin aksayan yönlerinin tamirinin ötesinde dünya ülkelerine örnek teşkil edecek halde şekillenmesi için 2007 yılında kurmuş olduğumuz ve kısa adı Eğitim 2023 olan Derneğimiz felsefesini bireyde bilgi,toplumda sevgi olarak ifade etmiş, mütevazi imkanlarla gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerle yapabilecekleriyle ilgili olarak kamuoyunda ilgi uyandırmıştır. Büyük bir aşk ile bağlı olduğumuz Devletimizin dünya arenasında sözü geçer bir hale gelmesi, huzur ,mutluluk ve müreffehliği ile imrenilecek bir Türk Milletinin oluşumu şüphesiz ki güçlü Eğitim Politikalarından ve oturmuş Eğitim Sisteminden geçmektedir. Bu anlamda Derneğimiz Türkiye\’yi karış karış gezmekte ve örgütlenmektedir. Hizmet etme sevdamız gezdiğimiz yerlerde gördüğümüz ilgiyle daha da perçinlenmektedir. Bu alanda dinlenilecek sözü, yerine getirilecek projesi olan herkesi çatımız altında toplanmaya davet ediyoruz. 2011 Yılı için birinci hedefimiz geçtiğimiz yıl yapılan 2023\’e doğru Türkçe Çalıştayının çıktılarının da kullanılacağı geniş katılımlı 2023\’e Doğru Türkçe Kurultayını toplamak, Tarih Öğretimi ile ilgili olarak bir çalıştay gerçekleştirmektir. 2010 yılında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca gerçekleştirilen EĞİTİMDE 2023 Vizyonu konulu Şurasında Derneğimiz görüşlerini rapor halinde sunmuş, bundan sonra da gerçekleştireceği her faaliyetin çıktılarını Bakanlığımız başta olmak üzere tüm ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşacaktır.\” sözlerini ifade etmiştir.
Müsteşar Yardımcısı Sayın Salih ÇELİK yapmış olduğu konuşmalarında özetle \” Eğitim sadece girdileri ile değil aynı zamanda da çıktılarıyla ve daha değişik parametrelerle de ölçülmesi gereken bir olay. Bu anlamda 2023 Yılı için Bakanlığımız nezdinde de yürütmüş olduğumuz plan ve projelerimiz mevcut. Tabii yılların birikmiş meselelerine hele de Eğitim meselelerini bir anda çözüme kavuşturmanız mümkün değildir. Sayın Bakanımız ve Bakanlık çalışanları Eğitimin birikmiş meselelerine objektif kriterler çerçevesinde çözüm bulmanın ötesinde bir nesil yetiştirme dolayısıyla geleceğin inşasının harcı olan Eğitim Sistemimizi sağlam zeminlere oturtmak için yoğun bir çaba ve samimiyet içinde çalışmalarını yürütmektedirler. Sivil Toplum Kuruluşlarımızın da Eğitim Sistemimizin güçlendirilmesi adına sundukları ve sunacakları katkıları da dikkatle inceliyor, bu anlamda katkısı olan her görüşü samimiyetle hatta heyecanla değerlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. 2023 yılını hedef alarak yürütmüş olduğunuz çalışmalarda üstün başarılar diliyor, ziyaretiniz için teşekkür ediyor, şahsınızda üyeleriniz özelinde tüm Eğitim camiasına bu vesile ile hayırlı yıllar ve başarılı çalışmalar diliyorum.\” şeklinde konuşmasını gerçekleştirmiştir.