MEB’de Salih Çelik Fırtınası

Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarlarından Salih ÇELİK Türkiye’yi adım adım gezerek eğitim camiasının sorunlarını masaya yatırıyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih ÇELİK , Eğitim adına Türkiye\’yi adım adım geziyor. Hemen hemen hergün bir ilde konferans veren ÇELİK, Eğitim camiasının sorunlarını yerinde tespit ederek eğitimcilerin sorunlarını tek tek dinliyor.

Geçtiğimiz hafta Antalya ilinde seminerler veren Salih ÇELİK, haftanın son günü ise Afyonkarahisar ilinde Eğe Eğitimciler Platformunun konuğu olarak eğitim camiası ile buluştu.

Eğe Eğitimciler platformunda konuşan Salih ÇELİK, yöneticiliğin olmazsa olmaz kavramının \”iletişim\” olduğunu, vizyon sahibi, iletişime açık eğitimcilerimizin yetiştirmiş olduğu nesillerinde iletişime açık bir nesil olacağının altını çizdi.

Yeni Dünya düzeninde hak ettiğimiz yeri gelişime ve değişime açık idareci ve eğitimciler sayesinde alacağımızı ifade eden ÇELİK , Bu süreçte en büyük sorumluluk sahiplerinin yönetici pozisyonunda ki kişiler olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürlerine çok iş düştüğünü belirten ÇELİK, insanlara hoşgörü ve sevgi temelinde bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini dile getirirken , okuyan kendini geliştiren yöneticilerimizin dedikoduya fırsat bulamadığını da çarpıcı örneklerle açıkladı.

Eğe Eğitimciler platformu adına başkan, konuşmacılardan Salih ÇELİK ve Hamza AYDOĞDU\’ya birer plaket takdim etti.

Program sonunda eğitimcilerin sorunlarını yerinde dinleyen Salih ÇELİK ve Hamza AYDOĞDU\’ya eğitimciler teşekkür ederek, bu tip toplantıların daha sık yapılması noktasında telkinlerde bulundu.

Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com