Her iddia böyle olsa

Her iddia böyle olsa

İki arkadaşın milli maç üzerine girdikleri iddia Adıyaman\’ın Kahta ilçesine okul kazandırdı. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran, MEB Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik\’le girdiği iddiayı kaybedince Kahta\’nın köyüne bir okul yaptırdı.

YAKUP BULUT / ANKARA
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik\’in Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran ile girdiği iddia Adıyaman\’ın Kahta ilçesinin Arılı köyüne bir okul kazandırdı.

 

Çelik ile Kıran, A Milli Futbol Takımı\’nın geçen yıl İtalya ile oynadığı maç için iddiaya girdi. Çelik, \”maçın kaybedilmeyeceğini\”, Kıran da \”kazanılmasının zor olduğunu\” iddia etti.

 

DİLE BENDEN NE İLERSEN

 

Daha önce Türkiye 2. Ligi\’ndeki Çankırıspor\’un antrenörlüğünü de yapan Çelik\’in Türkiye\’nin maçı kaybetmeyeceğini iddia etmesi üzerine, Kıran ile Çelik iddiaya girdiler. Çelik, adına bir okul kazandığı iddiayı şöyle anlattı:

 

\”Tahir, İtalya\’nın çok güçlü olduğunu söyleyerek, \’Bu maçı hakikaten kaybetmeyelim, ne istersen iste benden\’ dedi. Ben de kesinlikle kazanacağımızı iddia ettim. Neticede talihsiz bir gol yedik ama kazanamasak da kaybetmedik. İtalya\’dan dönünce \’takım elbise falan, sürekli bir şey alayım sen kazandın\’ diyor Tahir. Ben isteklerini kabul etmedim. Sonra bir okul yaptırmaya karar verdi. Okula da adımı verdi.\” Çelik, Kıran\’ın MEB\’in kampanyalarına verdiği desteğe teşekkür etti.

MAÇ HATIRASI OKUL

15 Kasım 2006\’da İtalya ile Türkiye arasında, İtalyan futbolunun yıldızlarından Giacinto Fachetti\’nin anısına oynanan özel maç 1-1 beraberlikle sona ermiş, Rüştü\’nün sakatlığı da maça gölge düşürmüştü. O maçın hatırası olan Salih Çelik İlköğretim Okulu\’nda 60 öğrencili 2 derslik, öğretmen lojmanı ve bir oyun parkı bulunuyor.

04.01.2008