Ana Menu
Salih ÇELİK
Bizden Haberler
Haberler - Ankara'da Çocuklara Sertifika

Büyükşehir Belediyesi Ankara Sokaklarında Çalışan çocuklar Merkezi’nde geleneksel sanatlarımızın 5 ayrı dalında eğitim gören Altındağlı 56 öğrenciye sertifikaları törenle dağıtıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Emniyeti Çocuk Şubesi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliğiyle “Sanatla Mutluluğa koşuyoruz”  projesi kapsamındaki kursa,  Altındağ Bölgesindeki 5 ayrı okulda eğitim gören ekonomik durumu iyi olmayan ailelerinin çocukları seçildi.

Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar merkezi’nde gerçekleşen 3 ay süren kursa katılan 14-17 yaş arası 56 çocuğun yemek ve ulaşım masrafları Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda düzenlenen sertifika dağıtma törenine; Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Salih Çelik, Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay, Ankara Vali Vekili Mehmet Seyman, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Şeker, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım Keser, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Savaş Demirel  ile branş öğretmenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Şeker, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin her kesimdeki vatandaşa çok sayıda hizmet sunduğuna dikkat çekerek, çocuklar ve gençler için gerçekleştirilen faaliyetleri şu sözlerle özetledi:

“Ankara’da başarıyla çalışmalarını sürdüren  5 bin metrekarelik kapalı alana sahip Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezimiz var. Bu merkezde 985 tane çocuğumuz var. Sokakta çalışmak zorunda kalan çocuklarımızın, eğitimlerini devam ettirebilmeleri, boş zamanlarında sosyal faaliyetlerde bulunabilmeleri için kurduğumuz bu merkez onların hayata hazırlanmalarında çok büyük yardım sağlıyor. Merkezde çocukların sosyalleşmeleri ve toplumda kendilerine yer edinmeleri açısından sosyal ve kültürel aktivitelere önem veriyoruz. Çocuk meclisimiz, çocuk kulüplerimiz, gençlik merkezlerimizde de faaliyetlerimiz yıl boyunca aralıksız devam ediyor.”

Daha sonra bir sosyal sorumluluk projesi olan “Sanatla Mutluluğa Koşuyoruz” eğitim programı kapsamında, 3 ay devam eden Ebru, Sedef Kakma, Cam Üfleme, Keçe Bezeme ve Karagöz- Hacivat gösteri sanatı derslerini başarıyla tamamlayan 56 öğrenci sertifikalarını salondaki bürokratların elinden aldılar.

Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay ise program kapsamında çocuklara ders veren Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 uzman öğretmenine hizmetlerinin anısına birer şilt takdim etti.

Törenin ardından öğrenci, öğretmen, bürokrat toplu bir fotoğraf çektirdikten sonra öğrencilerin ürettikleri eserlerin sergilendiği salonun girişinde kesilen kurdelenin ardından stantları tek tek gezdiler.

Dier Haberler
- Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi
- Aileler, toplu kitap okuma şenliğinde buluştu
- UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Kapadokya’da toplanıyor
- Kaybedecek zaman yok. Zaman kaybetmek, kaybetmekle eşdeğer.

English French German Russian Italian Dutch Portuguese Japanese Arabic Chinese Simplified

Görseller
 
24 Kasım Öğretmenler Günü Programı  
 

 
Gölbaşı Öğretmenler Günü Etkinliği  
 

 
Irk Ayrımcılığının Önlenmesi Komitesi 88.Oturum/Cenevre 02-04 Aralık 2015  
 

 
Unesco 38. Genel Konferansı ABD Yemek Programı  
 

 
Üstün Başarı Belgesi  
 

 
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Semineri/Kızılcahamam 20.12.2015  
 

 
Uyuşturucu ile Mücadele Kurul Toplantısı  
 

 
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Töreni/Aralık-2015  
 

 
Unesco Millî Komisyon Yönetim Kurulu Toplantısı  
 

 
Salih Çelikin Amerikaya Eğitim Müşaviri olması sebebiyle Sayın Bakan yemek verdi.  
 

 
TEOG Sistemi Hakkında Öğrencilerin Fikirleri Alındı  
 

 
TÜBİTAK | Tüsside Yönetim Kurulu Üyeliği  
 

 
Unesco 38. Genel Konferansı ve idil Biret Konseri  
 

 
Eskişehir İli Mesleki Teknik Anadolu Liseleri Ziyareti  
 

 
Başarı Belgesi  
 

2010 © salihcelik.net - Yonca Sistem ile hazırlanmıştır.
580255 Tekil Ziyaretci

Kullanici Adi Sifre